13 oktober 2025
Duurzaamheid troef bij 44 huurappartementen Violierstraat Uden
Aan de Violierstraat vlak bij het centrum van Uden starten we nog dit jaar met de bouw van 44 huurappartementen voor woningcorporatie Area. Op deze herontwikkelingslocatie zijn we inmiddels gestart met de circulaire sloop van het bestaande pand, waar voorheen een garagebedrijf en later tijdelijk een fietsenwinkel gevestigd waren. Naast betaalbare en levensloopbestendige woningbouw zetten Area en Hendriks Coppelmans met dit project ook flink in op duurzaamheid.
Circulaire sloop
Vanaf deze week zijn we begonnen met de sloop van het bestaande gebouw. “Dat gebeurt zoveel mogelijk circulair”, vertelt Robert van Gendt, manager realisatie bij Hendriks Coppelmans. “’Dat betekent dat we materialen van elkaar scheiden en zoveel mogelijk hergebruiken en recyclen. Van het betonpuin maken we bijvoorbeeld weer nieuw circulair beton. Zo besparen we niet alleen veel CO2, door hergebruik zijn er ook veel minder primaire grondstoffen nodig, iets waar we als bouwsector nog veel te veel van gebruiken.” De sloopwerkzaamheden duren ongeveer tot ongeveer december.
Sociale huur en vrije sector huur
Direct aansluitend aan de sloop start de bouw van de nieuwe appartementen. Ze komen binnen de bestaande grenzen van het perceel Violierstraat, Pioenroosstraat, Lupinestraat. Het gaat om 36 appartementen (2- en 3 kamers) voor huurders van Area, waarvan 6 voor een maatschappelijke doelgroep. De overige 8 appartementen (3 kamers) zijn geen eigendom van Area maar privé-eigendom van een andere partij. Alle appartementen zijn levensloopbestendig. Dat betekent dat ze geschikt zijn voor jong én oud, nu en in de toekomst. De appartementen zijn zo ontworpen dat ze goed passen in de buurt en bijdragen aan de kwaliteit van de buurt.
“We zijn trots dat we op deze plek in Uden nieuwe, duurzame woningen kunnen bouwen. Dit project laat zien hoe we samen met onze partners werken aan betaalbaar wonen én een betere leefomgeving. Door te kiezen voor circulair slopen en bouwen, zorgen we niet alleen voor fijne woningen, maar ook voor een toekomst die groener is voor iedereen.” aldus directeur-bestuurder Patrick Barské.
De bouw is naar verwachting klaar rond de jaarwisseling 2026/2027. De woningen van Area worden verhuurd via www.thuispoort.nl. Meer informatie over het project vind je op: www.areawonen.nl/projecten/violierstraat.
Duurzaamheid als speerpunt
Duurzaamheid staat centraal in dit project. Area stelde bij de aanbesteding een speciaal budget beschikbaar voor slimme, duurzame oplossingen. Zo wordt er bij de bouw door Hendriks Coppelmans gebruikgemaakt van circulair beton, circulaire gevelstenen, biobased gevelisolatie, houten gevelbekleding en een groen sedumdak.